تور مالدیو

حتماً عبارت های تبلیغی مربوط به تور مالدیو را شنیده اید. مالدیو کدام کشور است که این‌قدر در بین اهل تفریح و مسافرت محبوبیت پیدا کرده است؟ این کشور در جنوب غربی سریلانکا و هند، در حدود ۷۵۰ کیلومتری از سرزمین اصلی قاره آسیا واقع شده است. این کشور زنجیره ای از ۲۶ جزیره مرجانی از جزیره مرجانی ایهاواندیپولو در شمال تا آتو آدو در جنوب (در سراسر خط استوا) می‌باشد.

 

اگر می‌خواهید قبل از سفر خود و تور مالدیو از فرهنگ افراد ساکن این کشور بدانید، باید گفت که فرهنگ مالدیو تحت تأثیر فرهنگ مردم اقوام مختلف است که در طول زمان در این جزایر ساکن شده اند. از قرن دوازدهم پس از میلاد، به دلیل سابقه طولانی تجارت بین خاور دور و خاورمیانه، تأثیراتی از فرهنگ عرب در زبان و فرهنگ مالدیو  دیده می‌شود که این امر به دلیل گرویدن مردم این کشور به اسلام و قرار گرفتن این کشور به عنوان یک چهارراه در مرکز اقیانوس هند می‌باشد.

 

جالب است بدانید، مالدیو اینکه قلمرویی به وسعت تقریباً ۹۰۰۰۰ کیلومتر مربع دارد، جزایر آن تنها ۲۹۸ کیلومتر مربع از مساحت این کشور را تشکیل داده است. این کشور یکی از کوچکترین کشورهای مسلمان نشین از نظر مساحت است و با حدود نیم میلیون نفر جمعیت، دومین کشور کم جمعیت در آسیا است. ماله پایتخت و پرجمعیت‌ترین شهر این کشور است که به دلایل سنتی و تاریخی «جزیره پادشاه» نامیده می‌شود، جایی که سلسله‌های باستانی سلطنتی به دلیل موقعیت مرکزی آن، در این شهر حکومت می‌کردند. با ثبت نام در تور مالدیو، شما هم مسافر این «جزیره پادشاه» باشید!

 

بر اساس طبقه بندی آب و هوای کوپن، مالدیو دارای آب و هوای موسمی گرمسیری است که تحت تأثیر خشکی های بزرگ جنوب آسیا در شمال قرار دارد. از آنجایی که مالدیو کمترین ارتفاع را در بین سایر کشورهای جهان دارد، هوا دائماً گرم و اغلب مرطوب است. هجوم هوای غنی از رطوبت را از اقیانوس هند بر فراز آسیای جنوبی منجر به وزش بادهای موسمی جنوب غربی در این کشور می‌شود و دو فصل غالب آب و هوایی در مالدیو ایجاد می‌کند: فصل خشک مرتبط با بادهای موسمی زمستانی شمال شرقی و فصل بارانی مرتبط با بادهای موسمی جنوب غربی که بادها و طوفان های شدید به همراه دارد. متوسط درجه حرارت بالا ۳۱٫۵ درجه سانتیگراد و متوسط دمای پایین در این کشور ۲۶٫۴ درجه سانتیگراد است. یادتان باشد که در تور مالدیو خود، لباس‌های نازکی به تن داشته باشید!

 

مالدیو تا اوایل دهه ۱۹۷۰ برای گردشگران ناشناخته باقی‌مانده بود و کمتر کسی به آن سفر می‌کرد. تنها بخشی از جزایر این کشور دارای سکنه و برای گردشگری مناسب است و بخشی دیگر از جزایر این کشور صرفاً برای مقاصد اقتصادی از قبیل کشاورزی و … استفاده می‌گردد. گردشگری ۲۸ درصد از تولید ناخالص داخلی و بیش از ۶۰ درصد از درآمدهای ارزی مالدیو را تشکیل می دهد. همچنین بیش از ۹۰ درصد درآمد های مالیاتی دولت مالدیو از عوارض واردات و مالیات های مربوط به گردشگری است. توسعه گردشگری باعث رشد بسیار زیاد اقتصاد این کشور در ابعاد مختلف شد. در نتیجه افزایش گردشگری، فرصت های اشتغال و درآمدزایی مستقیم و غیرمستقیم در صنایع مرتبط با گردشگری ایجاد شد. اولین استراحتگاه های توریستی در سال ۱۹۷۲ افتتاح شد، که اقتصاد مالدیو را متحول کرد و تور مالدیو، تبدیل به یکی از تور های مورد علاقه توریست ها شد.

 

شرکت کنندگان در تور مالدیو بدون در نظر گرفتن کشور مبدأ، نیازی به درخواست ویزا قبل از ورود ندارند. افراد مشروط بر اینکه دارای پاسپورت معتبر، مدرکی مبنی بر سفر بعدی، و پولی برای خودکفایی در هنگام اقامت در این کشور باشند، می‌توانند وارد این کشور شوند. به گفته وزارت گردشگری، ظهور گردشگری در سال ۱۹۷۲ اقتصاد را متحول کرد و باعث شد کشور مالدیو به سرعت از وابستگی به شیلات به سمت گردشگری حرکت کند. اگر شما هم می‌خواهید از این بهشت جهانگردان دیدن کنید، حتماً تور مالدیو را خریداری کرده و در این بهشت قدم بگذارید!