نصب وال هنگ

نصب وال هنگ گبریت

وال هنگ ها را می توان به عنوان یکی از بهترین و مناسب ترین مدل های توالت فرنگی دانست که در سرویس بهداشتی های امروزی استفاده می شود. محبوبیت این مدل از محصولات باعث شده تا روز به روز تعداد بیشتری از آن ها در داخل بازار به کار گرفته شود. با این حال قشر قابل توجهی از مصرف کنندگان هنوز به خوبی با نحوه نصب وال هنگ آشنایی ندارند.
در واقع اکثر آن ها به خوبی مزایا و کاربردهای بی‌نظیر این محصول منحصر به فرد را درک کرده اند، آن ها نمی دانند که چگونه آن را به شیوه ای مناسب در داخل سرویس بهداشتی خود نصب کنند.
همین عامل موجب سردرگمی آن ها شده و گاها مشتریان را از خرید آن پشیمان می‌کند.
ما در ادامه این مقاله سعی داریم تا مروری کوتاه بر روی چگونگی نصب وال هنگ و مراحل آن داشته باشیم.
لذا اگر این موضوع هم باعث سردرگمی شما عزیزان شده، بهتر است حتماً ما را تا انتهای این مقاله همراهی فرمایید.

معرفی وال هنگ گبریت (فلاش تانک گبریت)

قبل از این که بخواهیم به شرح مراحل نصب وال هنگ بپردازیم، بهتر است ابتدا مروری کوتاه بر روی ماهیت خود این محصول داشته باشیم.
بدون شک این موضوع می‌تواند درک شما از مقاله پیش رو را افزایش دهد. در واقع وال هنگ به گروهی از وسایل گفته می شود که به صورت آویزان در دیوار قرار دارد.
این عبارت در ایران بیشتر برای توالت فرنگی های دیواری به کار گرفته می‌شود که اخیراً به محبوبیت زیادی رسیده اند.
این دسته از محصولات به دلیل تکنولوژی پیشرفته تر و البته اشتغال فضای کمتر، در خانه های آپارتمانی و مدرن محبوبیت به مراتب بیشتری دارند.
همین عامل باعث می‌شود تا روز به روز بر تعداد متقاضیان آن افزوده شود. این محصولات تا حدود زیادی مشابه نمونه های سنتی هستند.
با این تفاوت که بخش اعظم آن ها در داخل دیوار قرار دارد. همین عامل باعث می شود تا صدای ساطع شده از آن ها به مراتب کاهش پیدا کرده و در نتیجه محصولات ایده آل تری برای فضاهای داخلی خانه ها باشند.
برای اطلاعات بیشتر شما را به خواندن مقاله وال هنگ چیست دعوت می کنیم.

مراحل نصب وال هنگ

اگرچه اغلب افراد به خوبی با مزایا و کاربردهای بی نظیر وال هنگ ها آشنایی دارند. اما اکثر آن ها به خوبی مراحل نصب وال هنگ و نقاط قوت آن را نمی دانند.
این در حالی است که نصب آن ها ساده بوده و تنها نیاز به رعایت برخی از ریزه‌ کاری‌ ها دارد.
ما در ادامه برخی از این ریزه‌کاری‌ ها را به همراه مراحل نصب فلاش تانک خدمت شما عزیزان ذکر کرده ایم.

نصب فلاش تانک و سایر قسمت های توکار

نخستین و البته مهمترین مرحله ای که برای نصب وال هنگ پیش رو دارید، قرار دادن فلاش تانک توکار در داخل دیوار است.
این مرحله بایستی در هنگام چیدن دیوار و آماده سازی آن صورت گیرد. عموما اکثر بنا ها یا معماران، این بخش را در داخل آپارتمان های نوساز معین کرده اند.
بدین منظور هم یک لوله فاضلاب در قسمت داخلی دیوار قرار گرفته و دو عدد پیچ هم از بخش های کناری آن برای آویزان کردن وال هنگ تعبیه می شود.
افزون بر این موارد غالبا یک لوله آب هم در کنار آن تعبیه می‌شود. وجود یک پریز یا جریان برق در کنار این قسمت هم جزو موارد الزامی است.
در واقع این بخش برای وال هنگ هایی استفاده می شود که سیستم خودشور اتوماتیک دارند. مواردی که فاقد این تکنولوژی هستند، عموما نیازی به جریان برق در کنار خود ندارند.
در نظر داشته باشید که این موارد جزو الزامات اصلی برای نصب وال هنگ ها هستند؛ لذا باید حتماً در مکان مورد نظر، آن ها را نصب کرده باشید.
غالباً این اقدام توسط مهندسان صورت می‌گیرد. اما چنانچه بنای شما قدیمی بوده و این بخش ها را ندارد، می توانید به کمک متخصصان مربوطه آن را قرار دهید.
البته به یاد داشته باشید که این اقدام نیازمند تخریب جزئی بوده و می تواند هزینه های بیشتری را روی دست شما بگذارد.

بررسی کردن اندازه وال هنگ

بررسی نصب وال هنگ

مراحل نصب وال هنگ

دومین مرحله برای نصب وال هنگ، بررسی کردن اندازه ها است. در واقع یکی از رایج ترین و مهمترین مشکلاتی که در پروسه نصب وال هنگ وجود دارد، عدم تطابق اندازه‌های مرتبط با وال هنگ های خریداری شده است.
این موضوع عموما به دلیل اشتباهات رایج در پروسه ساخت و ساز رخ داده و باعث می‌شود تا نصب وال هنگ ها با مشکل دچار شود. بدین منظور باید چند اندازه گیری مختلف را لحاظ کنید.
نخستین مورد فاصله بین پیچ های بیرون زده از دیوار است. این پیچ ها تحت عنوان آکس شناخته می شوند. فاصله بین آکس ها عموماً ۱۸ یا ۲۳ سانتیمتر است.
وال هنگ های ساخت ایران، عموما فاصله ۱۸ سانتی داشته و نمونه‌های خارجی و به ویژه ساخت ترکیه، فاصله ۲۳ سانتی متری دارد.
چنانچه این فاصله صحیح نباشد، نصب وال هنگ شما به شیوه ای مناسب صورت نمی گیرد؛ لذا بایستی حتماً این اندازه را بررسی کنید.
دومین اندازه ای که بایستی بدان توجه کنید، فاصله وسط لوله فاضلاب تا کف زمین است. این مقدار بایستی ۲۲ سانتی متر باشد.
چنانچه فاصله یادشده کمتر از این مقدار باشد، عموما نصب فلاش تانک با مشکل دچار شده و برای موارد کمتر از ۲۰ سانتیمتر هم عملا امکان نصب ممکن نخواهد شد.
موضوع دیگری که بایستی به آن توجه داشته باشید، فاصله بین آکس ها تا کف زمین است. این فاصله بایستی ۳۲ سانتی متر باشد.
چنانچه فاصله هر یک از آکس ها تا کف زمین با دیگری متفاوت باشد، عملاً نصب وال هنگ شما به شیوه ای مناسب صورت نگرفته و غالباً دارای شیب خواهد بود که کار با آن را دشوار می کند.
این اندازه ها جزو مهمترین و البته شاخص ترین ریزه‌ کاری‌ های است که در پروسه نصب فلاش تانک وجود داشته و عموماً افراد تازه کار هم شناخت دقیقی از آن ها ندارند.
با بررسی کردن این اندازه ها می توانید نسبت به مهیا بودن شرایط جهت نصب وال هنگ خود اقدام کنید.

تنظیم لوله فاضلاب فلاش تانک

تنظیم لوله فاضلاب را می توان سومین اقدام برای نصب وال هنگ دیواری دانست. بدین منظور بایستی ابعاد لوله خروجی از وال هنگ را اندازه گرفته و آن را مطابق با آن لوله خروجی از دیوار برش دهید.
به عبارت ساده تر نباید فضایی بین این دو باقی بماند. عموما وال هنگ ها به میزان ۸ سانتی متر لوله فاضلاب را در خود جای می‌دهند.
موارد بیشتر از این مقدار بایستی برش داده شود. از طرفی شما می توانید بخش لوله فاضلاب را خارج کرده و آن را به طور جداگانه بر روی دیوار متصل کنید.

اتصال محافظ فلاش تانک

اغلب وال هنگ ها، قطعات پلاستیکی یا سرامیکی را به عنوان محافظ قرار می دهند. شما بایستی این قطعه را در بخش پشتی نصب کنید.
این قطعه جهت استحکام بیشتر و البته پوشاندن ورودی لوله آب و سوراخ های مربوط به جایگذاری قسمت های توکار تعبیه شده است.

نصب کاسه توالت

مرحله بعدی برای نصب وال هنگ، قرار دادن کاسه توالت آن در محل مورد نظر است. بدین منظور بایستی کاسه توالت را به دیوار چسبانده و آکس ها را از سوراخ های مربوط به آن خارج کنید.
از طرفی چنانچه وال هنگ شما دارای سیستم خودشور اتوماتیک است، بایستی برق آن را هم به پریز یا جریان مربوطه متصل کنید.
از طرفی دیگر باید شیر آب و اتصالات مربوط به فاضلاب را هم به طور کامل متصل نمایید.

محکم سازی و تست فلاش تانک

محکم سازی کاسه توالت و اتصالات، آخرین مرحله ای است که برای نصب فلاش تانک پیش رو دارید. بدین منظور پیچ های مربوطه را به آکس ها متصل کرده و آن را با استفاده از مهره های ویژه آن مستحکم کنید.
شیر آب و سایر اتصالات را هم باید به شیوه ای مناسب متصل کنید. پس از این کار، وال هنگ شما آماده استفاده بوده و می توانید آن را به کار گیرید.
البته توصیه می شود تا قبل از نهایی شدن پروسه، حتما آن را تست کنید، چرا که بسیاری از مشکلات نظیر لقی و یا نشت آب، در این تست مشخص خواهد شد.
در ویدیوی زیر مقایسه ای بین وال هنگ گبریت با وال هنگ متفرقه صورت گرفته که با دیدن آن شاهد تفاوت های اصلی این محصول می شوید.

سخن آخر

وال هنگ ها را می توان به عنوان یکی از بهترین و البته کارآمد ترین محصولاتی دانست که در سرویس بهداشتی های امروزی استفاده می شود.
این گروه از محصولات می‌تواند به دلیل مزیت های منحصر به فرد خود، به انتخاب اکثر کاربران بدل شود.
مواردی همچون مصرف آب کمتر، صرفه جویی در فضا، صدایی کم و موارد این چنینی باعث شده تا در طی چند دهه گذشته، متقاضیان زیادی برای آن ها ایجاد شود.
اگرچه اغلب این افراد به خوبی با دلیل کارایی و کاربرد این محصولات آشنایی دارند، اما اکثر آن ها نحوه نصب وال هنگ را نمی دانند.
همین عامل باعث می‌شود تا دچار سردرگمی شده و گاها آن را از سبد خرید خود حذف کنند.
این موضوع در حالی است که پروسه نصب وال هنگ تا حدود زیادی ساده بوده و در مقایسه مزایای آن، دشواری اندکی دارد.
ما در این مقاله سعی کرده ایم تا نحوه نصب وال هنگ و مراحل آن را خدمت شما عزیزان بیان کنیم، با این حال اگر سوال یا ابهامی در این زمینه دارید، می توانید از طریق بخش نظرات با ما مطرح فرمایید.

همراه ما باشید با: فلاش تانک توکار چیست؟

The post نصب وال هنگ appeared first on شرکت سازه سبک آرسام.