سایت مهندسی عمران | نماهای ساختمان http://nemashoon.ir Mon, 15 Jul 2019 18:49:25 +0430 fa-IR hourly 1 https://wordpress.org/?v=5.2.2 شومینه و انواع آن http://nemashoon.ir/%d8%b4%d9%88%d9%85%db%8c%d9%86%d9%87-%d9%88-%d8%a7%d9%86%d9%88%d8%a7%d8%b9-%d8%a2%d9%86/ Mon, 15 Jul 2019 18:48:17 +0000 http://nemashoon.ir/?p=1039 شومینه و انواع آن

شومینه یا هیمه سوز  با ساختاری معماری درون دیوار برای نگه‌داشتن آتش و سیستم گرمایشی است. در پیدایش کارایی اصلی شومینه گرمادهی و حتی در مواردی محلی مخصوص پخت و پز بود که در این به اصطلاح باکس آتش در آتش دان قرار می گرفت و بوسیله یک دودکش گاز ها و ذرات ناشی از سوخت هیزم به بیرون هدایت می گردید. البته به مرور زمان و با تغییر سلیقه و پیشرفت معماری کارایی شومینه ها کمتر و به زیبایی آن به عنوان یک آیتم لوکس در دکوراسیون داخلی منزل وجه بیشتری گردید به عنوان مثال محل قرار گیری شومینه در یک پلان و همچنین پوشش دیوار های مجاور و پوشاننده آن و نیز دکور کنسول بوجود آمده در اثر ساخت آن همگی نقش کلیدی در طراحی و ساخت یک شومینه ممتاز خواهند بود. در صورت نیاز پیش از هر طرحی مقررات طراحی دودکش را در خصوص طراحی مطالعه بفرمایید.

به گزارش سایت مهندسی عمران انواع شومینه و تقسیم بندی های متفاوت آن بر اساس نوع سوخت، شکل ظاهری و روش نصب و سبک توضیحاتی ارائه گردیده است. نقش شومینه در دکوراسیون داخلی، عامل مهمی است که به اندازه عنصر گرم کنندگی محیط در انتخاب انواع شومینه باید در نظر گرفته شود.

نقش شومینه های داخل ساختمان بیش از گرم کردن محیط، تاثیر گذاری در دکوراسیون داخلی است. انواع متفاوتی از شومینه وجود دارد، اما به طور کلی شومینه بر اساس سوخت و متریال، ظاهر و شکل، روش نصب و سبک تقسیم بندی می شود. با توجه به تمام این عوامل، یکی از انواع شومینه بر اساس مصالحی که از خارج شومینه را پوشش می دهند و بر اساس چیدمان فضا از نوع مدرن، معاصر و یا کلاسیک انتخاب می شود.

 

 

شومینه ها را میتوان در دو حالت دسته بندی کرد:

تکنولوژی ،کارایی و سیستم حرارتی آن مانند : شومینه های چوبی (استفاده از هیزم) ، شومینه های گازی ، شومینه هایبا سوخت ژلاتین و…

محل قرار گیری و به نوعی اصول طراحی شومینه : شومینه های دیواری ، شومینه های وسط ، شومینه های معلق و …

انواع شومینه از نظر سوخت

انواع شومینه، عنصر دکوراتیو گرم کننده فضا، از نظر سوخت به انواع زیر تقسیم می شود، که توضیحات هر کدام به اختصار آورده شده است:

 • شومینه هیزمی
 • شومینه برقی
 • شومینه الکی
 • شومینه ژل سوز

شومینه هیزمی (شومینه چوبی)

یکی از قدیمی ترین انواع شومینه، شومینه هیزمی یا همان شومینه چوبی است که در آن از سوزاندن چوب برای تولید حرارت و ایجاد گرما استفاده می شود. گرمای ایجاد شده از شومینه هیزمی تا حدی قابل کنترل نیست و مانند دیگر سوخت ها امکان کم یا زیاد کردن شعله و گرما تنها با کم یا زیاد کردن هیزم امکان پذیر است. بزرگترین مشکل در شومینه های هیزمی، هزینه تعمیر و نگهداری بالا است و همچنین شومینه های هیزمی باعث ایجاد دوده در فضا می شوند و نیاز به تمیز کردن مداوم فضای اطراف دارند. با این وجود شومینه چوبی به دلیل ایجاد فضای دلپذیر و آرامش بخش جز محبوبترین انواع شومینه است.

طراحی محلی به انوان دپوی هیزم در کنار این نوع شومینه ها و البته به دور از محل آتشدان زیبایی بیشتری به این نوع شومینه ها خواهد بخشید.

]]>
رسانه فیلم چین | دانلود فیلم ایرانی ، بروز و جدید http://nemashoon.ir/%d8%b1%d8%b3%d8%a7%d9%86%d9%87-%d9%81%db%8c%d9%84%d9%85-%da%86%db%8c%d9%86-%d8%af%d8%a7%d9%86%d9%84%d9%88%d8%af-%d9%81%db%8c%d9%84%d9%85-%d8%a7%db%8c%d8%b1%d8%a7%d9%86%db%8c-%d8%8c-%d8%a8%d8%b1/ Wed, 19 Jun 2019 17:20:33 +0000 http://nemashoon.ir/?p=1035 فیلم چین  ; دانلود فیلم های بروز و دوبله اختصاصی

وب سایت فیلم چین با ترافیک ماهانه بالا و انتشار فیلم بروز یکی از سایت های مطرح دانلود فیلم می باشد ، فیلم چین در تفکر خود در نر دارد تا مطابق با تمایلات و فرهنگ ایرانی ، مجموعه از فیلم های ایرانی و خارجی را در رسانه ویدیویی خود منتشر کند.

ما در فیلم چین مطابق با فرهنگ ایرانی سانسورهایی لازم را انجام داده ، دوبله اختصاصی رسا و زیبا تهیه کرده و در سایت آپلود میکنیم ، همچنین فیلم های ایرانی سینمایی و سریال هایی که به صورت خانگی پخش می شوند را نیز به صورت آپدیت و آرشیو کامل در سایت برای دانلود شما عزیزان قرار میدهیم.

اگر نمیدانید چه فیلمی مشاهده کنید ، با استفاده از اینستاگرام سایت فیلم چین می توانید تیزرهای تبلیغاتی فیلم های جدید را مشاهده کنید و در صورتی که از تیزر لذت بردید ، از سایت ما دانلود کنید.

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم ایرانی جدید

در سال ۱۳۹۲در ایران ۲۴۷ سالن سینما وجود داشته‌است که در ۶۰ شهر ایران پراکنده بوده‌اند و در مقابل، ۱۰۸۱ نقطه شهری ایران فاقد سالن سینما بوده‌اند. شهر تهران و استان تهران بیشترین تعداد سینماهای کشور را دارند و این در حالی است که دو استان خراسان شمالی و کهگیلویه و بویراحمد فاقد سالن سینما بودند. در سال ۱۳۹۱ حدود ۸٫۵ میلیون نفر از سینماهای ایران بازدید کرده‌اند که به این ترتیب مشخص می‌شود که هر ایرانی هر ۹ سال یکبار به سینما می‌رود. در سال ۱۳۹۷ تعداد سینماهای ایران به ۵۵۰ باب افزایش یافته است.

با توجه به رشد تقاضای فیلم و استقبال از سینما در سال ۹۸ ، وب سایت فیلم چین نیز صفحاتی برای دانلود فیلم در سایت خود قرار داده است که جدیدترین فیلم ها را در این صفحات قرار میدهد.

به طور مثال صفحه ” دانلود فیلم ایرانی ” یکی از پربازدید ترین صفحات سایت فیلم چین می باشد که کاربران سایت به راحتی به فیلم های ایرانی جدید دسترسی دارند و حتی از طریق آرشیو سایت نیز به فیلم های قدیمی نیز دستری خواهند داشت.

فیلم هزارپا ساخته ی ابوالحسن داوودی با فروش ۳۸ میلیاردی در سال ۱۳۹۷ پرفروش ترین فیلم تاریخ سینمای ایران است.

]]>
مراحل نازک کاری ساختمان http://nemashoon.ir/%d9%85%d8%b1%d8%a7%d8%ad%d9%84-%d9%86%d8%a7%d8%b2%da%a9-%da%a9%d8%a7%d8%b1%db%8c-%d8%b3%d8%a7%d8%ae%d8%aa%d9%85%d8%a7%d9%86/ Thu, 06 Jun 2019 07:26:46 +0000 http://nemashoon.ir/?p=1029 مراحل نازک کاری ساختمان

به گزارش سایت مهندسی عمران پوشش نهایی یا مراحل نازک کاری ساختمان بر روی ساختار زیرین ساختمان قرار می‌گیرد و روکشی که در داخل ساختمان برابر چشم بیننده قرار می‌گیرد، نازک کاری خوانده می‌شود. مصالح نازک کاری آخرین مصالحی هستند که کفها، دیوارها و سقف‌ها را پوشش می‌دهد.

نازک کاری ساختمان شامل مراحلی است که پس از سفت کاری ساختمان (احداث بنا ، ستون ها و …) انجام میشود و شامل پوشش ظاهری ساختمان میشود.در کل به کلیه عملیات هایی نظیر کاشی کاری ، نقاشی دیوار ها و سقف ساختمان, برق کاری کلید و پریز ها ، نصب تاسیسات از قبیل لوله ها و شوفاژساختمان و در نهایت نصب درب و پنجره ها طبق خواسته مشتری میگویند.

تفاوت سفت کاری و نازک کاری‌

احداث ساختمان کلاً شامل دو قسمت سفت کاری و نازک کاری است.

 1. سفت کاری شامل عملیات پی کنی، ریختن بتن فونداسیون، کرسی چینی، تیر و ستون، بادبند، دیوار برشی، دیوارچینی و سقف است. عملیات سفت کاری مربوط به احداث بنای اصلی ساختمان و عملیات نازک کاری مربوط به تزئینات ساختمان می باشد.
 2. ‌نازک کاری شامل تمامی عملیات اجرایی به جز سفت کاری بوده و شامل اندودکاری، عایق کاری، سنگ کاری، کاشی کاری، نقاشی، برقکاری، تاسیسات، نصب در و پنجره است.‌

مراحل نازک کاری ساختمان

 1. دیوار سازی (دیوار چینی) ساختمان

 2. شمشه (چوب چارترش) گیری دیوارها

 3. گچ و خاک دیوارها

 4. سفید کاری دیوارها

 5. کشته کشی دیوارها

 6. سنگ قرنیز دور دیوار

 7. کف سازی نهایی

 8. اب بندی (عایق بندی دیوارها) سرویس ها

 9. فرش کف ساختمان ( پهن کردن ملات در کف ساختمان)

 10. کاشی کاری دیوارهای ساختمان

 11. عمیات سقف و انواع سقف ساختمان (گچ کاری یا سقف کاذب)

 12. نمای ساختمان

 13. عایق کاری ثانویه

 14. مراحل تمیز کاری

دیوار سازی(دیوار چینی) ساختمان

دیواری که از آجر یا با سنگ آمیخته یا با مصالح دیگر با ملات سیمان یا ماسه آهک یا ملات باتارد چیده شده است. نمای دیوار (بارو) را می‌توان از ابتدا با نما سازی بیرونی پیوسته ساخته و به تدریج بالا برد به طوری که هر ردیف آجر چینی قسمت جلوی کار آجر تراشیده گذارده و پشت آنرا از آجر فشاری یا سایر مصالح می‌چینند.‌ ضخامت و مقاومت هر دیوار (بارو) ارتباط مستقیم به نوع کاربری آن دارد.

از انواع آجر های مورد استفاده می توان به بلوک‌های سوراخ‌دار سفالی اشاره کرد که به علت وزن سبک نسبت آجر فشاری و عایق حرارتی نسبتا ضعیف آن ، امروزه کاربرد فراوانی دارد.

استفاده از آجرهای سوراخ دار سفالی در دیوارهای باربر می تواند خطرناک باشد.چراکه این توع آجر ترد و شکننده است.

 

شمشه (چوب چارترش) گیری دیوار ها

پس از دیوار(بارو) چینی با توجه اینکه دیوارهای خالی را به صورت سفالی (آجر چینی بدون شمشه ملات) می‌چینند، دقت این گونه حصار چینی از لحاظ شاقول بودن و تراز بودن بسیار مهم است. به وسیله شمشه گیری ، دیوار را همسطح قرار می‌دهند.‌ بدین صورت که نخست با چشم بلندترین نقطه دیوار را تعیین می‌کنند (که این کار در سطح نما انجام میشود) و سپس با گچ و ماله نقطه صافی را در آن محل ایجاد می کنند و پس از آن ، این نقطه را با شاقول به زیر منتقل کرده و سطح کوچکی را نیز با گچ و خاک زیر دیوار (بارو) ایجاد می کنند سپس در گوشه دیگر دیوار (حصار) نقطه ای را انتخاب می کنند و دوباره با گچ وخاک نقطه صاف و مسطحی را در آن‌ ایجاد ‌‌می کنند.

 

گچ و خاک دیوارها

در این مرحله به خاک رس الک شده نیاز هست که باید ابتدا خاک رس را الک کرده و با گچ به نسبت معین مخلوط کنید. نسبت این آمیخته در اصطلاح بنائی به قدرت گچ و یا زودگیری آن وابستگی دارد که بسته به نوع گچ هست. هر قدر گچ زودگیرتر باشد به خاک رس بیشتری احتیاج هست.
در اکثر موارد معمولاً به نسبت تقریبی ۵۰ درصد خاک و ۵۰ درصد گچ اکتفا می کنند.

علت مصرف خاک در گچ و خاک این است که هم ملات ارزانتر تمام می‌شود و هم ملات دیرگیرتری بدست می‌دهد.

 

سفید کاری دیوارها

بعد از اتمام مرحله گچ و خاک و خشک شدن آن اقدام به سفید کاری می‌کنند‌. ‌‌
سفید کاری دیوار ها با استفاده از گچ سفید انجام میشود.

 

کشته کشی دیوارها

به دلیل زود گیر بودن گچ نمی‌توان سطح آن را صیقل (صاف) نمود‌. به همین دلیل پس از مرحله سفید کاری و قبل از آنکه ملات گچ خشک شود، روی آن را یک ورقه کشته به ضخامت چند دهم میلیمتر می‌کشند و با ماله خوب پرداخت (صاف) می‌کنند تا سطحی کاملاً صاف و حاضر نقاشی با رنگ به دست آید.

کشته ملات گچی است که دیگر سخت نمی‌شود‌ و آن را بدین طریق تهیه می‌نمایند که نخست پودر گچ را از الک بسیار ریزی گذرانیده و آنوقت آن‌ را همانند تعبیه ملات گچ معمولی توی آب می‌پاشند و به وسیله هم زدن ملات از سفت شدن آن جلوگیری می کنند. عمل همزدن را‌ تا حدود ۱۵ دقیقه پیوسته ادامه می دهیم تا گچ حداکثر زیاد شدن حجم خود را بدست آورد.
این ملات کاملاً یکنواخت بوده و هرگز سخت نمیشود بلکه در اثر تبخیر سطحی آب داخل آن خشک می‌شود. گچ ساختمانی به رنگ سفید بوده و به دلیل سطح صاف ، روی آن را می‌توان نقاشی کرد.

پس از این مرحله این امکان فراهم میشود تا عملیات گچ بری انجام شود که همان ایجاد اشکال زیبا مانند گل و نقوش برجسته روی سقف است.

 

سنگ قرنیز دور دیوارها

با توجه به این که گچ در مقابل رطوبت مقا‌وم نبو‌ده و به سرعت فاسد می‌شود، برای جلوگیری از رسیدن رطوبت به دیوار‌ گچ  برای اینکه شستشو کف ساختمان ، آسیبی به گچ دیوارها نرساند، دور تا دور دیوارها را به ارتفاع ۱۰ تا ۱۵ سانتی متر را یک سنگ پلاک کار می‌گذارند، که به آن اصطلاحاً قرنیز می‌گویند. از سنگی از جنس های تراورتن ، مرمر یا … کار می کنند که به آن عملیات قرنیز زدن دور دیوار گفته میشود.

 

کف سازی نهایی

‌نوسازی در آن قسمت از ساختمان اجرا می‌شود که سطح مفید سالن‌ها و اتاق‌ها و سرویس‌ها و انبارها و غیره را تشکیل می‌دهد. با توجه به محل، استفاده از کف سازی انواع مختلفی دارد مخصوصاً برای‌ کف سازی واحدهای مسکونی، انواع مصالح لوکس و تزئینی‌ از قبیل انواع ‌موزاییک یا سنگ و ‌کاشی‌های لعابی و‌انواع پارکت و یا کفپوش‌های دیگر موجود است.

کف سازی به نصب سازه های مختلف از قبیل سرامیک و موزائیک و … روی کف سالن ها و سایر بخش های ساختمان می گویند.

 

آب بندی (عایق بندی اولیه) سرویس ها

این مرحله به منزله عایق بندی قسمت های مختلف کف سالن ها و … در قسمت هایی نظیر کف شور انجام میشود.

فرش کف ساختمان (پهن کردن ملات در کف ساختمان)

‌برای عمل فرش کف ابتدا در گوشه‌های هر قسمت یک قطعه سنگ ساییه شده یا موزاییک یک اندازه به طوری که تراز روی چهار نقطه باشد قرار می‌دهند. سپس ریسمانی نازک و محکم به اضلاع بسته و خط گونیا ۹۰ درجه را به گوشه‌های انتقال می‌دهند. بعد ملات را کف آن پهن می‌کنند و کف را فرش می‌نمایند. البته ریسمان‌ها را به ترتیب جابه‌جا می‌کنند.

چنانچه کف دارای شیب باشد یعنی اگر در کف سرویس کف شور کار گذاشته باشد محل سرویس را باید با کفپوش‌هائی که ابعاد آن کوچکتر باشد فرش نمائیم. این ابعاد بستگی به بزرگی و کوچکی سرویس دارد زیرا با قطعات بزرگ ‌نمی‌توان شیب‌های لازم را در مکان‌های کوچک اجراء نمود. ولی چنانچه کف سرویس دارای شیب نباشد می‌‌توان برای فرش آن از هر اندازه کف پوش استفاده نمود مانند سرامیک، موزائیک، سنگ، کاشی‌های مخصوص کف،.

و به اصطلاح دیگر به پهن کردن ملات با ضخامت معیّن در کف سالن ها گفته میشود.بدین منظور در چهار نقطه سالن یا اتاق چند نقطه مرجع قرار داده و با ریسمان یا نخ بنایی به هم متصل می کنند.سپس ملات را پهن می کنند.

نحوه اجرای خط گونیا

ابتدا از گوشه‌ها دو ریسمان عمود بر هم بسته و ۶۰ سانتیمتر به یک طرف نشان گذارده ضلع هم‌جوار ۸۰ سانیتمتر علامت گذاری کرده و در این حالت خط ارتباط بین این دو باید ۱۰۰ سانتیمتر کامل باشد که در مغایرت ریسمان را جابجا کرده تا نقطه ۱۰۰ سانتیمتری تکمیل شود که در این صورت زاویه ۹۰ درجه درست است.

]]>
مشاور تحصیلی http://nemashoon.ir/%d9%85%d8%b4%d8%a7%d9%88%d8%b1-%d8%aa%d8%ad%d8%b5%db%8c%d9%84%db%8c/ Wed, 05 Jun 2019 18:34:37 +0000 http://nemashoon.ir/?p=1027 مشاور تحصیلی

در سال های اخیر به دلیل گسترش رقابت در آزمون های مدارس نمونه دولتی و دانشگاه های برتر و همچنین بروز مشکلات تحصیلی برای دانش آموزان، نیاز به مشاوره تحصیلی در مدارس و برای تمام سطوح درسی به شدت احساس می شود. یک روانشناس و یا مشاور تحصیلی می تواند با بررسی شرایط دانش آموزان، به آنها برای پیشرفت تحصیلی کمک کند. با انجام مشاوره تحصیلی می توان بسیاری از مشکلات دانش آموزان را نیز کاهش داد زیرا مشاور تحصیلی یک هدایت کننده تحصیلی است که می تواند نقاط ضعف فرزند شما را شناسایی کند و او را برای رفع آنها راهنمایی کند. علاوه بر آن مشاوره های تحصیلی درباره انتخاب رشته دانشگاهی کمک بسزایی به آشنایی دانش آموزان با رشته ها و فضاهای دانشگاهی می کند. این عوامل سبب می شود که تصمیم مناسبی برای ادامه زندگی فرزند شما گرفته شود.

یک مشاوره تحصیلی چه خدماتی ارائه می دهد؟

مهمترین وظیفه یک مشاور درسی و تحصیلی این است که برای انتخاب رشته و همچنین شغل آینده به دانش آموزان کمک کند. زیرا مشاوران تحصیلی اطلاعات ارزشمندی درباره نحوه انتخاب رشته دارند که می توانند در اختیار شاگردان خود قرار دهند. یکی دیگر از وظایف مشاور تحصیلی در مدرسه این است که دانش آموز را از نظر هوش و استعداد ذاتی شناسایی کند. از این طریق می تواند آینده او را بسازد و کمک بزرگی برای پیشبرد اهداف تعیین شده باشد.

ک مشاوره تحصیلی مناسب می تواند با در نظر گرفتن سطح تحصیل و میزان هوش و همچنین علایق دانش آموز، به آنها کمک کند که شغل مورد نظر خود را پیدا کنند. با انتخاب مشاور تحصیلی با تجربه میزان پیشرفت و افت تحصیلی فرزند شما مورد بررسی قرار گرفته و به دلایل آن پرداخته می شود. یکی دیگر از خدمات مهم مشاور تحصیلی، مشاوره کنکور است. در این حالت مشاور می تواند با آموزش روش های صحیح مطالعه و همچنین تست زدن به دانش آموز کمک کند تا در کنکور و امتحانات مدارس نمونه دولتی موفق باشد. بنابراین بهتر است فرزند خود را با یک مشاور تحصیلی مجرب آشنا کرده و پیشرفت تحصیلی وی را تضمین نمایید.

مشاور خانواده

استفاده از کمک مشاوره خانواده امری است که در بسیاری از زندگی های افراد دیده می شود، اما به دلیل اطلاعات کمی که مردها و زن ها در مورد اهمیت کمک گرفتن از مشاورین دارند مشاهده می شود که اهمیت چندانی به مشاور خانواده نمی دهند. حال در ادامه ما میخواهیم مهمترین دلایلی که نیاز است شما به فکر دریافت وقت از مشاور باشید اشاره خواهیم نمود.

کمک گرفتن از مشاوره خانواده

در بسیاری از مواقع و در زمان های مختلفی از رابطه مشاهده می شود که مشکلاتی بر سر راه خانم ها و آقایان قرار گرفته که موجب می‌شود زندگی رو به نابودی باشد. به حال در اینجا طبیعتا اگر از مشاوره خانواده کمک بگیرند سریع تر خواهند توانست مشکلات خود را حل نمایند. دقت داشته باشید اگر توانایی برقراری ارتباط با همسر خود را ندارید و روابط زناشویی شما با همسرتان خوب نیست برای بهبود این رابطه که به یادگیری مهارت برقراری ارتباط صحیح با همسر منجر می شود، می توانید به این مشاورین مراجعه نمایید. همچنین هنگامی که بذر شک و نگرانی در دل شما نسبت به همسرتان کاشته شده و فکر می کنید همسر شما خیانتکار است بهتر است سریع از یک مشاور خوب نوبت گرفته و تصورات تان را با وی در میان بگذارید تا این بذر شک بیش از آن رشد نکند. در بسیاری از موارد به دلیل تفاوت هایی که در اخلاق و فرهنگ زوجین قرار دارد مشاهده می‌شود که زن و شوهر در زندگی زناشویی تفاهم نداشته و نمی توانند اختلافات را به راحتی حل کنند برای این کار بهتر است از شخص سومی که در این زمینه تجربه کافی دارد کمک گرفته تا اختلافات زناشویی شما به راحتی حل شود. حال با تمام این موارد شاید بعضی از افراد فکر کنند باید مشکلات بسیار پیچیده ای داشته باشند تا به این مشاورین مراجعه نمایند؛ اما دقت داشته باشید هر چند که رابطه زندگی مشترک شما خوب و مثال زدنی است اگر می خواهید کیفیت آن به همان منوال باقی بماند و یا بیشتر شود می توانید از مشاوره خانواده کمک بگیرید. در بعضی مواقع نیز دیده می شود افراد قبل از ازدواج برای اینکه به راحتی بتوانند زندگی خوبی را شروع کنند به این مشاور مراجعه می نمایند.

مشاور ازدواج

نظیر تمام کارهای بزرگ و مهمی که باید در آنها با افراد خبره مشورت نماییم. در مقوله ازدواج نیز باید به سراغ مشاوره ازدواج برویم. همراه ما باشید تا به بررسی نقش مشاوره ازدواج در یک ازدواج استوار بپردازیم.

مشاوره قبل از ازدواج و نقش مشاور ازدواج

همیشه ما این حرف را که با یکی مشورت کن را در تصمیم گیری های خود شنیده ایم. اما این نکته که با چه کسی باید مشورت کرد را از یاد می بریم و با هر فرد که از راه برسد مشورت می کنیم. در مورد ازدواج نیز اغلب همینگونه است. دختر و پسری که به سن ازدواج می رسند با اولین برخورد با یکدیگر آنقدر در عشق هم غرق می شوند که گاهی فراموش می کنند که این بزرگترین انتخاب زندگی آنها است و در آن جای هیچ گونه اشتباهی نیست. پس باید در این انتخاب نهایت دقت و هوشیاری را به خرج دهند. و باید با یک فرد درباره درستی انتخاب خود مشورت کنند. اما بعضی اوقات در انتخاب مشاور ازدواج دچار اشتباه می شوند و با افراد ناآگاه مشورت می کنند که این خود باعث ایجاد مشکلات بسیاری می شود. در این روزها به زوج های جوان توصیه می شود که قبل از ازدواج  با یک مشاور متعهد مشورت کنند. این اتفاق هنگامی افتاد که آمار طلاق به صورت نگران کننده ای بالا رفت.

در مشاوره ازدواج تلاش می شود دیدگاه هر کدام از زوجین بررسی شود و هدف آنها از ازدواج  شناخته شود. زن و مرد باید به لحاظ رفتاری، خانوادگی، سبک زندگی و حتی تحصیلات مورد بررسی قرار گیرند و اگر مثبت بود باید از لحاظ ذهنی و تفکرات بررسی شوند تا نکات مشترک ذهنی آنها معلوم شود و سپس باید از لحاظ سرگرمی و تفریح مورد ارزیابی قرار گیرند تا نقاط مشترک بین آنها مشخص شود. اگر چه نکات گفته شده شاید از نظر بعضی از افراد بسیار پیش پا افتاده باشد که به خاطر آن با مشاور ازدواج مشورت کنند. اما گاهی دیده شده است که همین نقاط کوچک تفاوت در افراد باعث ایجاد مشکلات بزرگ و حتی طلاق شده است.

در مشاوره ازدواج در واقع مشاور ازدواج تلاش می کند تا درصد موفقیت ازدواج دو نفر را به آنها گوشزد کند. مشاور ازدواج هیچگاه اطلاعات شخصی افراد را به طرف مقابل نمی گوید بلکه  آنها را متوجه تفاوت هایشان با یکدیگر می کند. پس در امر مهم ازدواج بهتر است که همه افراد ابتدا با یک مشاور با تجربه و آگاه مشورت کنند.

استعداد یابی تحصیلی

یکی از مهمترین دغدغه های والدین به خصوص برای فرزندانی که در سنین انتخاب رشته دبیرستان قرار دارند، استعدادیابی تحصیلی آنها می باشد. در واقع شما می توانید با کشف استعداد کودک و رشد و پیشرفت آن، مسیر موفقیت را در آینده برای کودک خود هموار نمایید. اما پارامترهایی در این مسیر وجود دارد که می توانید با شناخت آنها، تقویت و رشد استعداد تحصیلی را در کودک خود افزایش دهید. بسیاری از موسسات امروزه می توانند در زمینه کشف استعداد تحصیلی کودکان به شما کمک کنند که استفاده از خدمات این موسسات دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد. در صورتی که می خواهید آشنایی با استعدادیابی تحصیلی و تاثیر آن در افزایش موفقیت های آینده کودک بیشتر آشنا شوید، به شما پیشنهاد می دهیم که این پست را از دست نداده و آن را با دقت مطالعه کنید تا با فرآیند کشف، رشد و تقویت استعداد تحصیلی در فرزندان خود بیشتر آشنا شوید.

پارامترهای استعدادیابی در کودکان

اینکه کودک شما در چه زمینه ای استعداد دارد، آن را رشد و پیشرفت دهید و همچنین با حمایت معنوی و مالی از کودک بتوانید زمینه های شکوفایی وی را فراهم سازید می تواند آرزوی هر یک از والدین باشد. روش های استعدادیابی کودکان بسیار متغیر است و برای همه به یک صورت انجام داده نمی شود ولی بهتر است بدانید که استفاده از پارامتر هایی مانند نمره های خوب یک کودک در حین تحصیل در دروسی که علاقه دارد و بیشتر وقت خود را روی آنها می گذارد، از مهمترین پارامترهای استعدادیابی در کودکان به شمار می رود. وقت گذاشتن با کودک، حمایت کردن از آرزوهای وی از دوران خردسالی، همگام بودن با کودک و رعایت بسیاری دیگر از پارامترها می تواند در افزایش میزان بازده استعدادیابی کودکان تاثیرگذار شود. شما برای اینکه استعدادیابی تحصیلی مناسبی داشته باشید، می توانید از موسسات مشاوره ای و استعدادیابی که در این زمینه در حال فعالیت می باشند استفاده کنید. به یاد داشته باشید که کودک شما نباید پیرو آرزوهای شما باشد و او می تواند یک مهندس، پزشک، هنرمند و یا حتی راننده ای موفق و خوشحال باشد؛ با استعدادیابی تحصیلی می توانید راه های شکوفایی کودک خود را فراهم نمایید.

 

 

]]>
بهترین مراکز خرید کیش را بشناسید http://nemashoon.ir/%d8%a8%d9%87%d8%aa%d8%b1%db%8c%d9%86-%d9%85%d8%b1%d8%a7%da%a9%d8%b2-%d8%ae%d8%b1%db%8c%d8%af-%da%a9%db%8c%d8%b4-%d8%b1%d8%a7-%d8%a8%d8%b4%d9%86%d8%a7%d8%b3%db%8c%d8%af/ Tue, 04 Jun 2019 13:43:29 +0000 http://nemashoon.ir/?p=1025 بهترین مراکز خرید کیش را بشناسید

جزیره کیش به عنوان منطقه آزاد تجاری ایران به شمار می رود که در این مناطق تجارت با دیگر نقاط جهان آزاد‌تر است و برخی محدودیت‌های دولتی مانند هزینه‌های مالیاتی و تعرفه‌های تجاری در نظر گرفته نمی شود. جزایر کیش، قشم، چابهار، ارس و چندین منطقه دیگر، منطقه آزاد ایران شناخته می‌شوند. همین ویژگی جزیره کیش سبب شده تا این جزیره به یکی از جذاب‌ترین مناطق ایران برای خرید مبدل شود. مراکز خرید کیش متنوع و مناسب هستند. گردشگرانی که قصد خرید سوغاتی را دارند، مراکز خرید ذکر شده مناسب می باشد. پیشنهاد ما به مسافران تور کیش این است که هیچ‌گاه فوری خرید نکنند و گزینه‌های خود را باز نگه‌دارند و با آرامش خرید کنند.

 

مسائل گمرکی و خروج کالا

کالاهای منطقه آزاد یا معافیت هزینه‌های گمرکی دارند و یا اینکه هزینه بسیار کمتری باید بابت آن ها پرداخت. می‌توانید محصول مورد نیاز خود را خریداری نمایید، فقط توجه داشته باشید که برای خروج این محصولات از جزیره می بایست عوارض بپردازید. بهتر است قبل از سفر از دفاتر گردشگری سوال کنید که اجازه خروج چه محصولاتی را دارید.

مسافران می توانند محصولات شخصی خود را خارج کنند و یا اگر خریدشان کمتر از ۸۰ دلار است و مصرف تجاری ندارند نیازی به پرداخت عوارض نیست. اما اگر محصولاتی با هدف فروش و تجارت تهیه کرده اید و یا مازاد بر مصرف شماست، نیاز به پرداخت عوارض هستید. خطوط خاکستری و موازی‌کاری شدیدی در جزیره صورت می‌گیرد.

نکات قابل توجه در خرید

با تبدیل شدن جزیره کیش به یک منطقه آزاد تجاری، نباید انتظار تبدیل این جزیره را به بهترین منطقه برای خرید داشت. اگرچه خرید بسیاری از محصولات در این جزیره آسان‌تر است و یا قیمت پایین‌تری دارند. ولی این مسئله برای همه ی محصولات صدق نمی‌کند. و برخی محصولات از قیمت بالاتری برخوردار هستند.

پیش از خرید و در هنگام خرید به نکات زیر توجه فرمایید:

-قبل از سفر، از قیمت کالاهای مورد نظر شهر خود مطلع شوید.

-تمام زمان خود را به پاساژگردی اختصاص ندهید و از سفرتان لذت ببرید. ابتدا در بازار گشت و گذار کنید و در پایان کالای مورد نظرتان را خریداری نمایید.

-قیمت البسه و پوشاک در جزیره کیش معمولا ارزان‌تر از سرزمین اصلی است. همچنین در حراجی ها می توانید از تخفیفات ویژه ای برخوردار شوید. همچنین گول برند بودن کالا را نخورید. هیچ فروشگاهی در کیش نمایندگی رسمی برند معروف و خارجی را ندارد.

-مواد خوراکی ارزان‌تر هستند. در هنگام خرید حتما حواستان به تاریخ مصرف باشد.

-خرید لوازم الکترونیکی و خانگی نیز طرفداران خودش دارد. اما حتما از قوانین گمرکی، سلامت، گارانتی و اعتبار محصول پیش از خرید مطلع شوید.

-در قرعه‌کشی بازارها شرکت کنید و برگه‌های قرعه‌کشی را با نام اعضای خانواده پر کنید و تنها یک نام ننویسید.

-پیشنهاد می شود روز آخر خرید نکنید چون اگر به تعویض کالا نیاز داشتید با دردسر مواجه نشوید.

مرکز خرید پردیس ۲ کیش

این مرکز خرید، از قدیمیترین مراکز خرید کیش به شمار می رود که در سال ۷۷ ساخته شده است و مورد توجه مسافران و گردشگران تور کیش می باشد. خرید همواره یکی از جاذبه های سفر برای مسافران تورهای خارجی و یا مسافران تورهای داخلی من جمله مسافران تورهای کیش و تور مشهد میباشد .  مرکز خرید پردیس ۲ کیش دارای ۴ طبقه و ۲۰ هزار متر مربع مساحت است. انواع محصولات نظیر پوشاک یا کیف و لوازم آرایشی در این مرکز خرید عرضه می شود. مرکز خرید پردیس ۲ کیش برای گشت و گذار نیز گزینه ی مناسبی است. حتما به رستوران، کافه و سفره‌خانه این مرکز خرید سر بزنید تا کمی انرژی دوباره کسب کنید.

 

بازار مروارید

این بازار در سال ۷۳ ساخته شده و در معماری آن از دوران هخامنشی الهام گرفته شده که ظاهری باستانی دارد. این بازار تنها یک طبقه با ۲۰۰ فروشگاه دارد. ۸ بازارچه با نام های آریا، پارس، تیسفون، پرسپولیس، پاسارگاد، آپادانا، ایران و بیستون این بازار دارد. هرشب در این بازار قرعه‌کشی و موسیقی زنده اجرا می شود. در این بازار لوازم خانگی، پوشاک و البسه عرضه می شود. امکان استراحت در کافه و رستوران این مجموعه نیز در بازار مروارید فراهم شده است.

 

بازار زیتون کیش

بازار زیتون، نسبتا مساحت کمتری دارد و مشتمل بر دو طبقه می باشد. این بازار با هتلهای معروف کیش از جمله هتل داریوش ، هتل شایگان و هتل شایان فاصله چندانی ندارد . انواع محصولات از پوشاک و ادکلن گرفته تا اسباب‌بازی و لوازم الکترونیکی در بازار زیتون عرضه می شود. رستوران یا کافه از دیگر ویژگیهای این بازار می باشد.

 

بازار پانیذ

بازار پانیذ در فاصله ی کوتاهی از بازار زیتون قرار گرفته است که دارای دو طبقه می باشد. فرم قرعه‌کشی را حتما به هنگام ورود پر کنید. هر شب حوالی ساعت ۱۰، قرعه‌کشی برگزار می شود. مواد خوراکی، صوتی و تصویری، تلفن‌همراه و لوازم الکترونیکی، پوشاک و لوازم آرایشی بهداشتی در این بازار به فروش می رسد.

 

بازار ونوس

بازار ونوس کیش برای خرید لباس‌های مجلسی زنانه گزینه بسیار خوبی می باشد. علاوه بر این، محصولات دیگری نیز نظیر کیف و کفش، اسباب‌بازی یا لوازم آرایشی عرضه می شود. رستوران و کافه این بازار برای استراحت و رفع خستگی مناسب می باشد. منطقه ویژه بازی کودکان این بازار در نظر گرفته است پس با خیال راحت می توانید به خرید خود بپردازید.

 

بازار صفین

بازار صفین با نام بازار عرب‌ها نیز شناخته می‌شود که در سال ۵۰ تاسیس شد و دارای ۲۳۰۰ متر مساحت می باشد. طراحی، ساختار و فضای این بازار بسیار سنتی بوده و فضای تنگ و کوچک، صمیمانه ای دارد. از نظر قیمت نیز نسبت به سایر بازارهای کیش ارزان‌ قیمت تر است. انواع پوشاک، آرایشی، اسباب‌بازی، خوراکی و لوازم خانگی و الکترونیکی در این بازار عرضه می شود. بیشتر فروشندگان بازار بومی و عرب زبان هستند. مسافرانی که می خواهند خریدی ارزان در مکانی جالب و متفاوت را داشته باشند، بازار صفین کیش را از دست ندهند.

 

بازار مریم

بازار مریم بازار روبازی است که امکان خرید در فضای باز و لذت بردن از حال و هوای کیش را برای مسافران و گردشگران فراهم می کند. این بازار در سال ۶۹ تاسیس شده است. فضایی بازار با فرهنگ کلی کیش همخوانی دارد. مسافران در این بازار می توانند خرید ارزان قیمتی را تجربه کنند. محصولات اصلی بازار کیف و کفش یا پوشاک است. برای استراحت نیز می توانید به کافه این مجموعه سر زده و خود را میهمان یک نوشیدنی و یا غذای مناسب کنید.

 

گروه تورهای کیش   در حال حاضر از فعالترین مجموعه های مجری تورهای کیش برای مسافران داخلی و همچنین مسافران خارجی میباشد . این مجموعه همچنین یکی از فعالترین هلدینگ ها در رزرواسیون هتل های کیش را داراست . این مجموعه موفق شده در سالهای گذشته چندین دوره به عنوان مجری منتخب مسافران برای تورهای کیش برگزیده شود و در رویدادهای مختلف گردشگری برای اجرای تورهای با کیفیت و همچنین کسب رضایت بالای مسافران مورد تقدیر قرار گیرد.

این گروه افتخار دارد روزانه به صورت پیاپی در بیش از بیست  ساعت پروازی در روز مسافران را به صورت گروهی و یا انفرادی در قالب تورهای کیش از شهرهای مختلف روانه این جزیره زیبا مینماید . این تورها از شهر تهران به صورت روزانه بیش از ۱۴ ساعت پروازی  انجام میگیرد . همچنین از سایر شهرهای برزگ نیز ماند مشهد ، ساری ، رشت ، کرمانشاه ، اصفهان ، تبریز و… نیز مسافران تورهای کیش میهمان این مجموعه میباشند . برای آگاهی از برنامه تورهای روزانه این مجموعه میتوانید از وبسایت گروه تورهای کیش به آدرس https://xn--pgboj2fl38c.net/ مراجعه نموده و یا از طریق ایمیل info@xn--pgboj2fl38c.net  با کارشناسان این مجموعه در ارتباط باشید .

 

]]>
راهنمای دوربین توتال استیشن لایکا http://nemashoon.ir/%d8%b1%d8%a7%d9%87%d9%86%d9%85%d8%a7%db%8c-%d8%af%d9%88%d8%b1%d8%a8%db%8c%d9%86-%d8%aa%d9%88%d8%aa%d8%a7%d9%84-%d8%a7%d8%b3%d8%aa%db%8c%d8%b4%d9%86-%d9%84%d8%a7%db%8c%da%a9%d8%a7/ Thu, 30 May 2019 15:11:41 +0000 http://nemashoon.ir/?p=1020 راهنمای استفاده از توتال استیشن لایـــکا برای دو عملیات برداشت و پیاده سازی

راهنمای استفاده از توتال استیشن های سری لایکا محصول کشور سوئیس بوده و پرفروش ترین انواع توتال استیشن ها در ایران هستند. چرا که دارای طرز کار و منوهای بسیار ساده و User Friend بوده و هم نسبت به انواع توتال استیشن های اصلی دیگر قیمت های بسیار مناسب دارند.

به گزارش سایت مهندسی عمران این سری از دستگاه‌ها در دو مدل TS02 و TS06 از سوی کمپانی لایکا جایگزین مدل های قبلی یعنی TC407 و TC805 شده است که از لحاظ دقت و سرعت بسیار قوی تر از مدل های قبلی خود هستند.در این سری توتال استیشن های جدید دو مدل بلوتوس دار Bluetooth و بدون بلوتوس تولید می شود و قابلیت اتصال فلش مموری USB Cool Disk در طراحی دستگاه می باشند. توتال‌های TS02 و TS06 و TS09 و لایکا در سه نوع : معمولی ،پاور و اولترا تولید شده که نوع پاور بدون منشور دارای لیزر با برد ۴۰۰ متر و نوع اولترا بدون منشور دارای لیزر با برد ۱۰۰۰ متر می باشد.نحوه کار با دوربین های سری TS شبیه دوربین های سری TC می باشد با اندکی تفاوت.

در دوربین های جامع نقشه برداری (توتال استیشن ها) برنامه های زیر کاربرد زیادی دارد:

 • Surveying برداشت
 • Stake out پیاده سازی
 • Free Station ترفیع
 • Reference Line خط هادی
 • Tie Distance خط اتصال
 • Remote Height نقطه دوردست ، ارتفاع مجهول
 • Area مساحت
 • Construction ساختمان

همانطور که مشاهده می‌کنیم ۸ برنامه بالا از پرکاربردترین برنامه‌ها در توتال استیشن می‌باشد.

 

توجیه کردن: در هر قسمت از کار نقشه برداری اعم از برداشت، پیاده سازی و… نیاز به توجیه دوربین داریم که نحوه کار بدین صورت میباشد. در منو دوربین وارد صفحه اول Program برنامه Surveying میشویم. در صفحه باز شده چهار گزینه زیر را شامل می‌شود:

F1 ساختن جاب Set Job

F2 معرفی ایستگاه استقرار دوربین Set Station

F3 ایستگاهی که قرار است دوربین به آن توجیه شود Set Orientation

F4 شروع برداشت Start

Set Job – ساختن جاب

برای شروع کار وارد Set Job میشویم. میتوانیم بطور دلخواه حالت Default را انتخاب نماییم یا اینکه با زدن گزینه New جاب جدیدی را بسازیم. مطابق با تصویر زیر job جدید با نام Topo و دیگر مشخصات لازم ایجاد شده است و در انتها Ok می‌کنیم.

 

 

Set Station معرفی ایستگاه استقرار

مانند حالت قبل وارد صفحه میشویم. ابتدا نام ایستگاه را میخواهد. نکته حائز اهمیت اینکه اگراز قبل اسم ایستگاه مورد نظر در داخل دوربین باشد میتوانیم از گزینه‌ی List آن را پیدا کنیم و یا اینکه همان جا نام ایستگاه را وارد کنیم و سپس گزینه‌ی Find را بزنیم تا آن را برایمان پیدا کند. اما اگر چنین حالاتی پیش نیامد با زدن گزینه Input نام ایستگاه را وارد می‌کنیم.

 

بعد از وارد کردن نام ایستگاه با زدن گزینه ENH مختصات آن را وارد کرده و در مرحله آخر پس از مختصات ارتفاع دوربین را وارد میکنیم.

Set Orientation – معرفی ایستگاه توجیهی

توجیه کردن به دو روش:

 • روش دستی، زاویه‌ای Manual Angle Setting
 • روش مختصاتی Coordinates صورت می‌پذیرد.

۱) روش دستی، زاویه‌ای Manual Angle Setting

– در صفحه Manual Angle Setting می توان به Bearing مقدار زاویه داد و یا با زدن گزینه Hz=0 زاویه را صفر کرد.

– در قسمت Hr ارتفاع رفلکتور وارد می کنیم.

– در انتها نام ایستگاه توجیهی را وارد می‌کنیم.

– سپس به ایستگاه مورد نظر قراولروی کرده و گزینه All یا REC را برای ثبت می‌زنیم.

 

۲) روش مختصاتی Coordinates

– در صفحه Coordinates اگر در قسمت Bs ID نام ایستگاه توجیهی را وارد کنیم با پیغام Point not found مواجه می‌شویم پس باید در قسمت ENH مختصات و نام همان ایستگاه را وارد نمائیم و سپس Ok کنیم. در قسمت Hr ارتفاع رفلکتور را وارد می‌کنیم و در انتها به ایستگاه قراولروی کرده و گزینه All یا REC را برای ثبت می‌زنیم.

 

پس از پایان ۳ مرحله؛ ساختن جاب، معرفی ایستگاه استقرار و معرفی ایستگاه توجیهی دوربین توجیه شده و آماده شروع برداشت است.

 برداشت کردن Surveying: منطق طراحی برنامه‌ها قرار گرفتن توابه در منوها براساس سادگی کار با دستگاه است برای مثال پس از ورود به برنامه برداشت به ترتیب مرحله تعریف پروژه، تعریف ایستگاه استقرار، تعریف نقطه توجیه انجام شده و عملیات برداشت آغاز میشود. با عملیات برداشت همزمان محاسبات مربوط به طول افق، طول مایل، اختلاف ارتفاع و… انجام شده و روی صفحه نمایش داده میشود. برای هر نقطه میتوان کد نقطه را وارد کرده و یا از لیست کدها انتخاب کرد. همچنین میتوان از ویژگی کد سریع در برداشت عوارض متنوع استفاده کرد. پس از توجیه دوربین با زدن F4 یا همان Start دوربین آماده برداشت می‌شود.

نحوه برداشت عوارض به دو صورت امکان پذیر است:

 • روش قطبی: دوربین طول و زاویه برداشت می‌کند. که در صفحه نمایش Pt ID شماره نقطه برداشتی، Hr ارتفاع رفلکتور، Remark اسم اختصاصی به عارضه جهت شناسایی در کامپیوتر، Hz زاویه افقی، V زاویه قائم و HD فاصله افقی می‌باشد.

 

 • روش دکارتی: دوربین (X,Y,Z) را برداشت می‌کند. که در صفحه نمایش East: X ، North: Y و Height: Z
  نقطه برداشت می باشد.

 

پیاده‌سازی Stake Out: می توان نقاط و مختصات مزبوطه را در حافظه دستگاه ذخیره کرده و با برنامه Stake Out به سه روش قطبی، کارتزین و ارتوگونال پیاده کرد. لازم به ذکر است نقاط را می‌توان از حافظه فراخوانی و یا مختصات را بصورت دستی وارد توتال و یا حتی با وارد کردن ژیزمان و فاصله نقاط مورد نیاز را پیاده کرد. فلش های روی صفحه نمایش جهت حرکت برای رسیدن به موقعیت مورد نظر را تسهیل می‌کند. برای انجام این برنامه از قبل دوربین را توجیه می‌کنیم. تنها تفاوت برنامه برداشت با پیاده سازی آن است که در برداشت بعد از انجام مراحل نقاط را برداشت می کنیم تا یکسری نقاط برای تولید نقشه از منطقه جمع‌آوری شود. اما در پیاده سازی بعد از انجام مراحل، نقاطی را که می خواهیم نسبت به یک ایستگاه پیاده شوند را در دوربین ذخیره می کنیم و سپس با توجه به آنها جای رفلکتور را روی زمین مشخص میکنیم. به این صورت که اول رفلکتور را بصورت تقریبی نزدیک محل مورد نظر قرار میدهیم سپس یک برداشت از آن میکنیم. دوربین با توجه به مختصات ذخیره شده در خود میزان جابجایی رفلکتور را با علامت‌های جهتی روی صفحه نمایش می‌دهد.

 

تخلیه دوربین های توتال استیشن لایکا

در حال حاضر دو نرم افزار Leica Geo Office وLeica Survey Office  جهت تخلیه دوربین های لایکا وجود دارد. از هر دو نرم افزار بالا می‌توان جهت تخلیه توتال استیشن لایکا استفاده کرد. نرم افزار اول جدیدتر بوده و در حالت نصب Combine ، برای تخلیه کلیه تجهیزات لایکا شامل توتال استیشن ، ترازیاب دیجیتال و گیرنده های GPS به کار می‌روند. با توجه به تشابه عملکرد این دو نرم‌افزار، در اینجا فقط به توضیح نرم افزار Leica Survey Office  پرداخته می شود. جهت تخلیه توتال استیشن های سری‌های مختلف لایکا ، می‌توان از قسمت Data Exchange Manager این نرم افزار استفاده کرد .

تخلیه اطلاعات از توتال استیشن های لایکا به کامپیوتر 

مراحل کار در دوربین : با ورود به قسمت تنظیم پارامترهای تخلیه از صفحه دوم منوی اصلی دستگاه  Menu COMM Parameters و انجام دادن تنظیمات نحوه انتقال داده مطابق با شکل زیر ، کا را در دوربین شروع می کنیم

 

سپس با ورود به گزینه Data Transfer از صفحه منوی اصلی و انتخاب جاب و تنظیم نوع داده و فرمت انتقال، می‌توان دستگاه را آماده ارسال داده به کامپیوتر کرد.

 

مراحل کار در نرم افزار کامپیوتری: ابتدا نرم افزار Leica Survey Office را باز کرده و گرینه Data Exchange Manager را انتخاب می کنیم .سپس از منوی بالایی Option  گزینه Port Setting را انتخاب کرده و تنظیمات نحوه انتقال داده را انجام می‌دهیم. لازم به ذکر است که در این قسمت در اکثر موارد بدون در نظر گرفتن نوع دوربین باید گزینه Instrument روی TPS 300/400 تنظیم شده و سایر تنظیمات نیز با تنظیمات دوربین یکی باشد .

راهنمای استفاده از توتال استیشن لایـــکا

در مرحله بعد، گزینه Com1 را با کلیک کردن بر روی علامت + در سمت چپ آن باز می کنیم .با انتخاب این گزینه شکلی در وسط صفحه که نشان دهنده شناسایی دوربین وصل شده به پورت Com می باشد، باز شده و پس از شناسایی دوربین ، نام دوربین و تمامی جاب هایی که در حافظه دوربین ذخیره شده اند نمایش داده می شود .

اکنون باید جاب مورد نظر را با کلیک کردن بر روی علامت + انتخاب نموده و نوع داده را با انتخاب گزینه Fix points  برای تخلیه نقاط ثابت  یا گزینه Measurement Data  برای تخلیه نقاط برداشتی مشخص می کنیم. سپس مسیر ذخیره سازی داده ها را روی کامپیوتر در پنجره سمت راست صفحه Data Exchange Manager مشخص می‌کنیم.

اکنون با استفاده از موس ، گرفتن و کشیدن داده Measurement یا Fix points  را از سمت چپ به سمت راست انجام می دهیم. با انجام این کار پنجره Data download باز می شود. در اینجا می‌توان به جای گرفتن و کشیدن از گزینه های Copy و Past در ویندوز استفاده کرد.

با انتخاب فرمت تخلیه داده ها ( GSI یا IDEX یا …. ) و کلیک روی گزینه Ok می توان داده ها را که در دوربین با فرمت خاصی تعریف شده اند ، تخلیه کرد. پس از تخلیه، یک فایل متنی برای استفاده جهت ترسیم در نرم افزارهای کارتوگرافی در دسترس قرار می‌گیرد.

انتقال اطلاعات از کامپیوتر به توتال استیشن لایکا

در این حالت معمولا یک فایل متنی حاوی مختصات نقاط به فرمت خاص ( در هر خط : شماره نقاط ،X،Y،Z و کد نقطه ) را داریم که می خواهیم این نقاط را وارد حافظه توتال استیشن کنیم.

راهنمای استفاده از توتال استیشن لایـــکا برای دو عملیات برداشت و پیاده سازی

مراحل کار در دوربین لایکا: ابتدا با ورود به قسمتMenu ⇒ COMM Parameters  تنظیمات نحوه انتقال داده را در دوربین انجام می دهیم. سپس با ورود به قسمت File management از صفحه منوی اصلی ، لازم است یک جاب جدید برای مختصات نقاطی که می خواهیم از کامپیوتر به دوربین منتقل کنیم ، بسازیم.

مراحل کار در نرم افزار کامپیوتر: ابتدا فایل متنی حاوی مختصات نقاط را از فرمت متنی مانند text به فرمت idx تبدیل می کنیم. برای انجام این کار وارد نرم افزار Leica Survey Office شده و گزینه Coordinate Editor را انتخاب می‌کنیم. در پنجره ای که باز می شود، گزینه Open را انتخاب کرده و فایل متنی نقاط را با پسوند text باز می‌کنیم. پس از انجام یک سری تنظیمات (مانند کارکتر جدا کننده پارامترها در فایل متنی مانند ویرگول)، باید روی قسمت بالایی هر ستون که با شماره های ۱،۲ و…مشخص شده است، کلیک راست نموده و مشخص کنیم که هر یک از ستون ها نشان دهنده چه پارامتری هستند ( مانند شماره نقطه یا X یا …).

در این قسمت  Coordinates/Easting و Coordinates/Northing و Coordinates/Elevation به ترتیب نشان دهنده Z ، Y، X و Point id  نشان دهنده شماره نقطه و در نهایت Cod نشان دهنده کد نقاط می‌باشد.

راهنمای استفاده از توتال استیشن لایـــکا برای دو عملیات برداشت و پیاده سازی

پس از انجام این کارها نقاط وارد نرم افزار Coordinate Editor می‌گردند. در نهایت کافی است در این نرم افزار گزینه Save را انتخاب کرده و نقاط را با فرمت idx ذخیره کنیم. سپس با ورود به قسمت Data Exchange Manager  از نرم افزار لایکا و با توجه به توضیحات داده شده می توان جاب مورد نظر را جهت انتقال مختصات نقاط از قسمت چپ نرم افزار انتخاب کرده و فایل idx حاوی مختصات نقاط را نیز از قسمت سمت راست نرم افزار انتخاب کرده. مجددا با گرفتن و کشیدن فایل idx از سمت راست و رها کردن آن روی جاب مورد نظر در قسمت جاب نرم افزار (و یا بجای گرفتن و کشیدن با استفاده از گزینه های  Copy و Past ) ، فایل را به حافظه توتال استیشن انتقال داد.

]]>
جابجایی و حمل میز بیلیارد با باربری ارزان قیمت در غرب تهران http://nemashoon.ir/%d8%ac%d8%a7%d8%a8%d8%ac%d8%a7%db%8c%db%8c-%d9%88-%d8%ad%d9%85%d9%84-%d9%85%db%8c%d8%b2-%d8%a8%db%8c%d9%84%db%8c%d8%a7%d8%b1%d8%af-%d8%a8%d8%a7-%d8%a8%d8%a7%d8%b1%d8%a8%d8%b1%db%8c-%d8%a7%d8%b1/ Thu, 30 May 2019 06:59:42 +0000 http://nemashoon.ir/?p=1018 جابجایی و حمل میز بیلیارد با باربری ارزان قیمت در غرب تهران

 در این مقاله تصمیم دارم مطالبی را جهت جابجایی و حمل میز بیلیارد با باربری ارزان قیمت در غرب تهران واتوبار ارزان قیمت در غرب تهران، اتوبار ارزان قیمت درغرب تهران،  حمل بار ارزان، و استفاده از باربری مقرون به صرفه خدمتتان عرض نمایم.

جابجایی و حمل میز بیلیارد و حمل اثاثیه ارزان قیمت در غرب تهران

اگر میز بیلیارد در خانه دارید و یا صاحب کلوب ورزشی هستید که درون آن میز بیلیارد دارید، شما بسیار خوش شانس هستید. گاهی بازی کردن بیلیارد می تواند خستگی روز را از بین ببرد و ساعت ها شما را سرگرم کند.
البته وقتی صحبت از اسباب کشی و جابه جایی می شود، یکی از اولین مواردی که به ذهن شما می آید این است که چگونه میز بیلیارد را حمل کنید. و طبیعتا هرچه بیشتر به این موضوع فکر می کنید، احساس ترس و دلهره بیشتری شما را می گیرد. ترس از آسیب ندیدن میز بیلیارد و همینطور ترس از هزینه و دردسر های حمل آن و کاملا حق دارید که این حس را داشته باشید. حمل میز بیلیارد بنا به دلایل زیادی کار دشواری است. و همینطور حمل میز بیلیارد بسیار خطرناک است، هم احتمال آسیب به میز وجود دارد هم به افرادی که در حمل آن کمک می کنند.
مهم نیست که چطور به حمل میز بیلیارد نگاه کنید، اما جابه جایی میز بیلیارد از محلی به محل دیگر کار دشواری است.

 اتوبار و باربری ارزان قیمت درغرب تهران با سالها سابقه در زمینه حمل بار و اثاثیه می تواند در خصوص حمل پیانو و میز بیلیارد به شما کمک کند.

اگر خودتان قصد حمل میز بیلیارد را دارید ، و فکر می کنید احتیاجی به استفاده از باربری نیست ، در زیر نکاتی را برای حمل میز بیلیارد برای شما فراهم کرده ایم.

جابجایی و حمل میز بیلیارد با باربری ارزان قیمت در غرب تهران

جابجایی میز بیلیارد دراسباب کشی یکی از چالش های مهم افرادی است که میز بیلیارد در خانه دارند. این کار البته چندان ساده نیست و کاملا تخصصی بوده و افرادی که می خواهند آنرا انجام بدهند، باید در این کار تبحر و تجربه داشته باشند و بصورت چند نفره آنرا انجام دهند.

میز بیلیارد و اسنوکر، امروزه جایگاه خاصی در مراکز تفریح و سرگرمی و شهربازی ها نزد جوانان علاقه مند دارد. حتما در فیلم های سینمایی بارها دیده اید که عده ای از جوانان، مشغول بازی بیلیارد یا اسنوکر هستند. میز بیلیارد سنگین و بزرگ است و سبز رنگ  وجهت حمل و انتقال آن به محل مورد نظر نیاز است تا چندین نفر و با کمک ابزارها و تجهیزاتی دست به کار شوند. شرکت های اتوبار وباربری ارزان قیمت در غرب تهران (آسیابار) می تواند چنین کاری را بی نقص و در حداقل زمان ممکن انجام دهند در صورت وجود چنین میزهایی، هنگام استفاده از خدمات اسباب کشی، حمل آن جزئی از کار حمل اثاثیه منزل و شرکت در باربری ارزان قیمت در غرب تهران خواهد بود و باید به همراه سایر لوازم محل کار، اداره یا منزل به مکان جدید انتقال داده شود.

قصد داریم مراحل نصب و جابجایی میز بیلیارد (یا میز اسنوکر) را برای شما به ترتیب شرح  دهیم تا هنگامی که قصد اسباب کشی و حمل اثاثیه به محل جدید و یا انتقال وسایل شرکت و یا محل کارتان به مکان دیگری را دارید، این مقوله برای شما موجب ابهام یا کوچکترین نگرانی و استرس نباشد.

نکات مهم مراحل نصب و جابجایی میز بیلیارد (یا میز اسنوکر) جهت باربری مقرون به صرفه:

 • دوستان عزیز برای حرکت دادن میز بیلیارد یا اسنوکر به چهار عدد پایه سیار یا dolly احتیاج دارید. این پایه ها مشابه پایه های دوربین های فیلمبرداری هستند که اگر دقت کرده باشید، با کمک این پایه ها، دوربین های فیلمبرداری جابجا و حرکت داده می شود. از آنجا که معمولا میزهای بیلیارد ۴ یا ۶ پایه دارند، به همین تعداد پایه متحرک یا dolly احتیاج است تا هنگام جابجایی پایه های میز آسیب نبیند و با کشیده شدن بر روی سطح زمین خراش داده نشوند و همچنین اگر کفپوش آن مکان، پارکت چوبی یا لمینت است، آسیبی به کف وارد نشود.
 • هنگام حرکت دادن میز به دلیل سنگین بودن آن باید دقت کنید. بهتر است این کار را از همان ابتدا به کارگران باربری ارزان قیمت در غرب تهران بسپارید تا به آرامی آنرا از یک طرف بلند کنند، سپس با گذاشتن پایه های آن سمت بلند شده، آنها را به آرامی بر روی پایه های متحرک قرار دهند. و بعد همین کار را برای پایه های ضلع دیگر تکرار کنند.برای اینکه  به کمر و ستون فقرات آسیبی وارد نشود، بهتر است هر یک از کارگران باربری ارزان قیمت در غرب تهران یک پایه را بلند کنند.
 • دقت کنید که پایه های متحرک دقیقا بطوردرست بر روی پایه های متحرک، سفت شوند تا موقع حرکت دادن میز، پایه های آن سر نخورند و از روی این dolly ها جدا نشوند. همچنین دقت کنید که جهت قرار گیری این پایه های متحرک، همه به یک سمت و در امتداد بدنه مستطیلی شکل میز بیلیارد باشند.
 • پیش از حرکت دادن میز بر روی این پایه های متحرک، وسایل و اجسامی که سر راه هستند را بردارید و اگر احیانا درمسیر پستی و بلندی وجود دارد، حواستان به آن باشد.
 • حواستان باشد که در اسباب کشی، هنگام حرکت دادن این نوع میزها بدلیل وزن سنگین شان، ممکن است سرعت حرکت شان بر روی سطوح شیبدار ناگهان زیاد شود. به همین دلیل این نکته اهمیت دارد که حتما طوری افراد کنارهر ضلع آن بایستند که در صورت بروز چنین اتفاقی بتوانند براحتی آنرا کنترل و مجددا در مسیر صحیح جابجایی آن قرار دهند.

در ادامه برای انتقال و جدا سازی قطعات و بخش های مختلف بدنه میز بیلیارد، این مراحل را به ترتیب باید انجام دهید:

 • هر یک از شش حفره که توپ های رنگی بیلیارد، هنگام بازی به درون آنها می افتند را با کمک ابزارهای مخصوص جدا کرده و جهت این کار با کمک آچار، بندهای فلزی متصل کننده این حفره های پارچه ای را یک به یک جدا می کنیم و سپس آنها را بیرون می کشیم.
 • با کمک آچارهای مخصوص جداسازی قطعات چوبی، لبه های چوبی روی میز بیلیارد را یکی یکی جدا کنید.
 • حال لایه سبز رنگ پوشش بیرونی میز باید برداشته شود. برای این کار با کمک پیچ گوشتی یا حتی دریل می توانید پیچ های متصل کننده پوشش سبز رنگ از روی بدنه میز را جدا کرده و باز به همین ترتیب قطعات دیگر از جمله پایه ها را از لایه میانی میز جدا و هر تکه را به دقت از بقیه جدا کنید.
 • این قطعات را حال پس از جداسازی دقیق، می توانید بر روی ماشین  باربری ارزان قیمت در غرب تهران  سوار کرده و به محل جدید حمل کنید.

باربری ارزان قیمت در غرب تهران، با استفاده از بهترین نیروها و تجهیزات جهت ارائه بهترین خدمات باربری و حمل اثاثیه و اسباب شما، در خدمت شماست.

منبع: شرکت سانا پرداز نارین پیشرو در زمینه طراحی وب سایت شرکتی و طراحی وب سایت اتوبار و باربری

]]>
آجر سفال ابداعی http://nemashoon.ir/%d8%a2%d8%ac%d8%b1-%d8%b3%d9%81%d8%a7%d9%84-%d8%a7%d8%a8%d8%af%d8%a7%d8%b9%db%8c/ Fri, 24 May 2019 12:41:36 +0000 http://nemashoon.ir/?p=1014 آجر سفال ابداعی

به گزارش سایت مهندسی عمران این آجر سفال­ی ها از نظر مشخصات فیزیکی و مکانیکی همانند آجر سفال­های معمولی با سوراخهای افقی می باشند و تنها از نظر شکل ظاهری، در بالای خود دارای دو لبه امتداد شده در طرفین هستند که شکلی همانند کاسه را در بالای آنها پدید آورده است.

لذا رعایت تمامی استانداردها و آئین نامه­های معتبر مربوط به آجر سفال­ها در خصوص این محصول هم الزامی است. استفاده از پانلهای حاصل از این آجر سفالها به عنوان جدا کننده ­های غیرباربر داخلی و خارجی ساختمانها به شرط رعایت کلیه الزامات زیر بلامانع است.
۲) رعایت استانداردهای ملی ایران به شماره ۷۱۲۲ و ۷۱۳۴ الزامی است.
۳) اتصال دیوارهای غیرباربر حاصله به سیستم سازه ای باید مطابق بندهای ۲-۸ و ۲-۱۲ استاندارد ۲۸۰۰ ایران به نحوی باشد که ضمن تأمین پایداری آنها در برابر بارهای وارده، از اندرکنش آنها و سازه اصلی تا حد امکان جلوگیری شود. در این خصوص استفاده از حداقل ۱ عدد میلگرد ساده به قطر ۱۲ میلیمتر و یا ۱ عدد میلگرد آجدار به قطر ۱۰ میلیمتر در هر ۱ متر ارتفاع دیوار ضروری است.
۴) لازم است تمهیدات مناسبی جهت عمل آوری درست ملات ماسه سیمان مورد استفاده در ساخت این دیوارهای غیرباربر صورت پذیرد از جمله : زنجاب کردن آجر سفالها قبل از استفاده و … .
۵) کنترل پایداری دیوارهای غیرباربر حاصله در مقابل نیروی زلزله ناشی از جرم دیوار، مطابق استاندارد ۲۵۰۰ ایران انجام شود.


۶) کنترل پایداری دیوارهای غیرباربر خارجی حاصله در مقابل بار باد مطابق مبحث ششم مقررات ملی ساختمان ایران با عنوان بارهای وارد بر ساختمان انجام شود.
۷) حداکثر ارتفاع خالص مجاز دیوارهای غیرباربر حاصله ۵/۳ متر می باشد.
۸) رعایت مبحث سوم مقررات ملی ساختمان ایران با عنوان حفاظت ساختمانها در مقابل حریق و همچنین الزامات نشریه شماره ۴۴۴ مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن مربوط به مقاومت اجزای ساختمان در مقابل حریق با درنظر گرفتن ابعاد ساختمان، کاربری و وظیفه عملکردی اجزاء ساختمانی الزامی است.
۹) صدابندی هوابرد جداکنده های بین واحدهای مستقل و پوسته خارجی ساختمان می ­بایست مطابق مبحث هجدهم مقررات ملی ساختمان ایران با عنوان عایق ­بندی و تنظیم صدا تأمین شود.
۱۰) الزامات مربوط به انرژی باید مطابق مبحث نوزدهم مقررات ملی ساختمان ایران با عنوان صرفه­ جویی در مصرف انرژی رعایت شود.
۱۱) کلیه مصالح و اجزاء در این سیستم اعم از معماری و سازه­ای از حیث دوام، زیست محیطی و غیره باید بر مبنای مقررات ملی ساختمان ایران و یا آئین نامه­ های ملی یا معتبر بین­ المللی شناخته شده و مورد تأیید، بکار گرفته شوند.

]]>
چهره برتر موسیقی سال ۹۷ معرفی شد http://nemashoon.ir/%da%86%d9%87%d8%b1%d9%87-%d8%a8%d8%b1%d8%aa%d8%b1-%d9%85%d9%88%d8%b3%db%8c%d9%82%db%8c-%d8%b3%d8%a7%d9%84-%db%b9%db%b7-%d9%85%d8%b9%d8%b1%d9%81%db%8c-%d8%b4%d8%af/ Tue, 14 May 2019 19:21:52 +0000 http://nemashoon.ir/?p=1010 چهره برتر موسیقی سال ۹۷ معرفی شد

حجت اشرف زاده خواننده جوان موسیقی پاپ کشورمان به عنوان چهره برتر موسیقی سال ۹۷ با رای مخاطبان حالا خورشید انتخاب شد.

هنرمندان زیادی در حوزه موسیقی فعالیت میکنند و طرفداران زیادی دارند، اما برنامه حالا خورشید در اسفند ماه سال ۹۷ در یک نظرسنجی چند چهره برتر دنیای موسیقی را برای انتخاب چهره برتر موسیقی سال ۹۷ به نظرسنجی گذاشت.

حجت اشرف زاده خواننده موسیقی پاپ کشورمان در این نظرسنجی با رای حالا خورشیدی‌ها به عنوان چهره برتر موسیقی سال ۹۷ انتخاب شد و مهمان رضا رشیدپور در برنامه حالا خورشید شد و در این برنامه از علاقه زیادی که به خوانندگی دارد صحبت کرد و از علاقه ویژه اش به همایون شجریان گفت و دلیل حضور زیاد در برنامه‌های تلویزیونی را علاقه اش به مردم و خواندن برای آن‌ها عنوان کرد.

حجت اشرف زاده از خواننده‌های پرطرفدار موسیقی پاپ است که موسیقی را از دوران کودکی نزد پدر و بعد از آن نزد استادان به نام این حوزه از جمله محمدرضا شجریان و پرویز مشکاتیان آموخت و ترانه‌های پرطرفداری را روانه دنیای موسیقی کرد.

معروف‌ترین آهنگ‌های حجت اشرف زاده عبارتند از : بی خبر از تو، دوستم داری، خاتون، ماه و ماهی، شرح پریشانی، شبنم دریا، دوباره ایران، ایرانِ جان که می توانید تمام این آهنگ ها و آهنگ های جدید پاپ ایرانی را از سایت دارک موزیک دانلود نمایید.

]]>
نکات مهم در مورد انواع رخت آویز http://nemashoon.ir/%d9%86%da%a9%d8%a7%d8%aa-%d9%85%d9%87%d9%85-%d8%af%d8%b1-%d9%85%d9%88%d8%b1%d8%af-%d8%a7%d9%86%d9%88%d8%a7%d8%b9-%d8%b1%d8%ae%d8%aa-%d8%a2%d9%88%db%8c%d8%b2/ Wed, 01 May 2019 15:55:35 +0000 http://nemashoon.ir/?p=1007 نکات مهم در مورد انواع رخت آویز

پیش از خرید رخت آویز لازم است اطلاعاتی در مورد انواع این وسیله و قیمت آن در دست داشته باشید. در ادامه این مطلب این اطلاعات را دریافت نمایید.

رخت آویز یکی از لوازم مهم منزل است که اغلب اوقات عدم توجه به جنس و ویژگی‌های آن باعث خراب شدن لباس‌ها و ایجاد هزینه‌های اضافی می‌شود. چنانچه این وسیله از یک فلز نامرغوب ساخته شده باشد در اثر رطوبت هوا یا نور آفتاب زود خراب خواهد شد و در نتیجه هنگامی که رخت‌ها بر روی آن قرار می‌گیرد، رد میله‌ها رخت آویز بر روی لباس باقی می‌ماند. زنگ زدن رخت آویز، فرسوده شدن آن در جلو آفتاب از جمله نشانه‌های کیفیت بد رخت آویز است. در بازار انواع مختلفی از این وسیله وجود دارد. انواع فلزی، استیل و پلاستیکی رخت آویز توسط تولید کننده‌های زیادی عرضه می‌شود. طرح‌های مختلف رخت آویز دیواری ، چتری، ایستاده، سقفی و شوفاژی در بازار به آسانی قابل تهیه است.  این تنوع گاهی باعث سهل انگاری افراد در انتخاب می‌شود و گاهی این سهل انگاری جای خود را به وسواس در انتخاب می‌دهد. از این رو در ادامه نکاتی را که در هنگام خرید بند رخت باید به آن توجه شود را معرفی خواهیم کرد.

نکات مهم در خرید رخت آویز

در هنگام خرید هر نوع بند رخت و رخت آویزی باید به موارد زیر دقت داشته باشید:

 • جنس رخت آویز را مورد توجه قرار دهید. بند رخت های با کیفیت زیادی در بازار یافت می‌شوند که از پلاستیک فشرده بسیار مرغوب تهیه شده اند و در مقابل نور آفتاب و رطوبت مقاوم هستند. بند رخت کمجاویز نمونه بارزی از این محصول است.
 • ابعاد رخت آویز بسیار مهم است. با توجه به ابعاد این وسیله شما می توانید در فضاهای مختلف از آن استفاده کنید.
 • وزن رخت آویز و میزان وزنی که می‌تواند تحمل کند از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. اگر بند رخت شما سبک نباشد نمی توانید به سادگی آن را جابه جا کنید. تعداد میله و‌ها و های بند رخت و وزنی که تحمل می‌کند به شما امکان می‌دهد که رخت‌های مختلفی را بر روی آن آویزان کنید.
 • نوع رخت آویز نیز از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. نوع چتری، دیواری، ایستاده و نمونه های مختلفی از این وسیله در بازار هست که بر روی انتخاب شما تاثیر می گذارد.

قیمت رخت آویز

در حال حاضر معیارهای زیادی بر روی قیمت رخت آویز تاثیر می‌گذارد. خرید عمده این محصول با قیمت پایین تر امکان پذیر است اما برای فروش خرده و تک فروشی قیمت های مختلفی ارائه می شود. معمولا کیفیت، ابعاد، ویژگی های ساختاری و حتی برند این محصول نیز بر قیمت آن تاثیرگذار است.

 

]]>